Askere giderken alınacaklar,neler alınmalı?

23.12.2021
226
A+
A-
Askere giderken alınacaklar,neler alınmalı?

Askere giderken yanınıza almanızda size fayda sağlayacak tavsiyeler;

 

Askerlik her Türk gencinin hayatının belli döneminde gitmekle yükümlü olduğu ve bu dönemi en güzel anıları olarak anlattığı hayatının önemli bir kısmıdır. Ve askerliğe gitmeye hazırlanan her erkeğin aklından ‘’ Askerliğimi en rahat nasıl geçirebilirim? ‘’ sorusu geçer. Biz bu yazımızda sizlere bir liste verip bunları alın deyip geçmeyeceğiz. Bu listedekiler size hangi konuda fayda sağlayacak ne kadar lazım yoksa sizin için gereksiz mi bunları anlatacağız. Her insanın yaşam şekli farklı olduğu gibi ihtiyaçları da farklıdır. Siz her lazım denileni değil size lazım olanları yanınıza alacaksınız.

 

Öncelikle klasikleşmiş olanları önden söyleyip geçelim. Haki renkli iç çamaşırları yanınıza adet olarak fazla almanızda fayda var. Mavi renkli banyo havlusu, el ve yüz havlusu, siyah terlik bunlar herkesin yanına alması gerekenlerden. Ancak karışmasını engellemek için size ait olduğunu belli edecek ufak detaylar olmasına dikkat edin. Diş fırçası ve macunu, şampuan, duş jeli, el sabunu, tıraş köpüğü ve bıçağı olmazsa olmazlardan.

Hayat kurtaran tavsiyelere gelirsek ilaçlı pudrayla başlayabiliriz. Ayaklarınızı hem mantar oluşumuna karşı korurken hem de pişik olmasını önleyecektir. Banyo sonrası ve her ayak yıkamanızdan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz. Yine ayak sağlığınız için askeri bot vatkası ve tabanlık almanızı öneririz. Giyeceğiniz postallar alışkın olmadığınız için sizi biraz zorlar. Yine postalların kesmemesi için yanınıza aldığınız çorapları oldukça uzun seçmenizi öneririz.

Yıkatmış olduğunuz çamaşırlarınızın karışmaması için çamaşır filesi almalısınız ancak bağcıklı filelerin açılması riskine karşı fermuarlı çamaşır filesi almanızı tavsiye ederiz. Yara bandı, yanık kremi, kas gevşetici krem yanınızda bulunduğunda mutlaka işinize yarayacaktır. Bavulunuzu, dolabınızı ve botlarınızı kilitlemeniz için mutlaka yanınıza kilit almalısınız.

İçinde siyah ve haki yeşil ip bulunan dikiş seti almanız yararınıza olacaktır. Kamuflajlar çok kalın yapıda oldukları için dikme işlemi yaparken yüksük (parmağın ucuna takılan koruncak) çok işinize yarayacaktır. Bunların dışında deodorant, kağıt mendil, ıslak mendil, tırnak makası, çengelli iğne, bot boyası ve parlatıcı süngeri, sabun kutusu, askı, kol saati ve siyasi içerikli olmayan kitap işinize yarayacak bir diğer eşyalardır.

Bu liste kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.