Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı

Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı

Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er

Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Nasıl Olunur?


Deniz Kuvvetleri Komutanlığı düzenli aralıklarla her yıl asker alımı yapılan askeriye içerisinde farklı bir bölümdür.Her Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı alımda olduğu gibi bu alımlarında şartları vardır.Bu şartlar Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca belirlenir .Farklı eğitim seviyelerine göre farklı bölümleri değerlendirme şansı bulan adayların her şeyden önce ilk aranan özellik T.C. vatandaşı olmasıdır.


Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Başvuru Şartları Nelerdir?
İlköğretim,lise,2 ya da 4 yıllık üniversite mezunu vb. bir eğitim programından bile mezun olunsa aranan temel şart adayın askerliğinin devam ediyor veya bitmiş olmasıdır aksi durumda aday olma gibi bir şansı bulunmamaktadır.Bu şart yukarıda belirtilenle kalmayıp yüksek lisan,doktora eğitimi almış dahi olsanız mecburiyetinin en önde olduğu şarttır.
Liseden mezun olmuş adayın askerlik görevine(vatani borcuna)devam ettiği esnada geçen zamanın tamamı askerlik hizmeti olarak sayılır ve böylece sözleşmeli er olmak için eğitime başlar.
2 yada 4 yıllık üniversite, yüksek lisans,doktora bölümlerinden herhangi birinden mezun olmuş adaylara bir ayrıcılık tanınmıştır.Bu ayrıcalık askerliğini yapmamış dahi olsa başvuru yapabilmesidir ama bu durumdaki adayların sözleşmeli olduktan sonra geçirdikleri zamanın üçte biri zorunlu askerlik olarak sayılmaktadır.Başvurunun kabulünün ardından ön sözleşmeyi imzalayan aday ardından eğitim alır.Bahsi geçen alımlar için yaş aralığı 20(dahil)-25(dahil) olarak belirtilir.
Başvuru yapan kişiler en fazla 1 ay hapis cezası almış olmalıdır aksi halde başvuru red kararıyla sonuçları.Bunun gibi yüz kızartıcı sucu bulunması,askerliğini yaparken ilişik kesici bir durumu olmuş olması,sicilinin temiz olmaması gibi durumlarda da adayın başvurusu kabul edilmez.Belirtilen engel olucu maddelerden hiçbiri bulunmayan aday İnternet üzerinden başvuru yapabilir ve yaptığı başvurunun sonucunu tekrardan internetten öğrenebilir.

Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar ?

Deniz kuvvetlerinde çalışan sözleşmeli er maaşı çalıştıkları yere göre aldıkları maaşlarda farklılık göstermektedir. Uluslararası sularda görev yapan sözleşmeşleri er maaşları dolar bazında yatmaktadır.
Deniz Kuvvetlerinde sözleşmeli er olarak başlayan bir askerin alacağı maaş net 3700 İLE 6000 TL arasında maaş almaktadırlar.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.