Polis haftası Ne zaman? Polis Haftası Nedir?

07.11.2022
103
A+
A-
Polis haftası Ne zaman?  Polis Haftası Nedir?

Polis Haftası Ne Zaman?

Polis Haftası’nın anlam ve önemi birçok vatandaş tarafından araştılmaktadır. Polis yakınları ve vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan polis haftası ne zaman? Sorusunu sizler için araştırdık. Bu yazımızda sizler için bu sorunun cevabını araştırdık ve sizlerle paylaşacağız.

Türk Polis Teşkilatı, resmi manada “ 10 Nisan 1845” tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Bu teşkilat polis adı ile kurulmuştur. Polislik mesleğinin görevleri ise yine aynı tarihte yayınlanmıştır. Polislerin görevleri Polis Nizamnamesi’nde açık nir şekilde belirtilmiştir.

Ülkenin huzurunu sağlamakla görevli olan bu meslek grubu üyeleri her yıl yılmadan halkına hizmet eder. Güvenlik, huzur ve asayişi sağlayan bu meslek gurubuna vatandaş olarak çok şey borçluyuz. Bu sebepten ötürü de onlara minnetimizi, şükranlarımızı ve teşekkürümüzü sunmak  adına 10 Nisan Polis Haftası ilan edilmiştir. Her 10 Nisan Polis Haftası olarak ülkemizde kutlanmaktadır.

4-10 Nisan tarihleri Polis Haftası olarak kabul edilir ve kutlanır.

Polis Haftası Nedir?

Türk Polis Teşkilatı, resmi manada “ 10 Nisan 1845” tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Bu teşkilat polis adı ile kurulmuştur. Polislik mesleğinin görevleri ise yine aynı tarihte yayınlanmıştır. Polis Haftası ülkemiz için çalışan emek gösteren Emniyet Müdürlüğü çalışanlarının günüdür. Her. 4-10 Nisan tarihleri Polis Haftası olarak kabul edilip coşkuyla kutlanmakta polislere teşekkür kapsamında etkinlikler düzenlenmektedir. Polis Haftası polislere karşı minnet duygumuzu yansıttığımız emeklerini göz ardı etmeyerek minnet duygusunun yansıtıldığı bir haftadır. Vatandaşlar emniyet mensuplarına minnetlerini sunarlar. Onlara asayişi sağladıkları için şükranlarını sunarlar. Bu haftanın kutlanması polislerede moral olur. Yaptıkları işin taktir edilmesi ve halk tarafından alkışlanması, değerinin bilinmesi onlarıda mutlu eder. Bu sebepten ötürü Polis Haftası’nın kutlanması önemli ve devam etmesi gerekilen bir gelenektir.

Polis Haftası Mesajları

Polis Haftası yaklaşırken, Polis Haftası için nasıl mesajlar atılmalı? Polis Haftası mesajları nelerdir? Gibi soruların cevapları araştırılmaktadır. Birçok vatandaş nasıl mesaj atması gerektiğini, en güzel polis haftası mesajlarını araştırmaktadır. Biz de bu yazımızda sizler için Polis Haftası için atılacak en güzel mesajları araştırıp derledik şimdi sizlerle bu mesajları paylaşacağız.

Polis Haftası kutlama  mesajları;

“Tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarına da, Allah’tan rahmet, onların yakınlarına da ,halen görev başında bulunan polislerimize de Polis haftası ve Polis günü vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum”

“Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun”

“Halk için gece gündüz çalışmayı sürdüren, güven ve huzuru tesis eden, ihtiyaç duyduğumuz her anımızda yanımızda olan emektar polislerimize teşekkür eder, polis haftalarını en içten dileklerimle kutlarım”

 

“Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun … yıldönümünü kutluyorum. Vatan, millet, bayrak ve mukaddesat için canını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anarken, gazilerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum”

“Vatandaşın can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başında kalarak fedakarlık gösteren tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyorum”

“Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun”

“Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun…”

“Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şevkatli olmalıdır”

“Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı kutluyorum”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.